nawigacja

Strona główna

Muzeum

Artykuły

Wydarzenia

Wystawy

Konkursy

Wydawnictwa

Linki

Multimedia

Zamówienia publiczne

Aktualności

Biuletyn informacji publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej

sonda

Czym jest dla Ciebie Pierwszy Maja - Święto Pracy?
Upamiętnieniem robotników z Chicago, zastrzelonych podczas manifestacji w sprawie wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy 1 maja 1886 roku
Wyrazem szacunku dla wszystkich ludzi pracy
Reliktem z czasów komunizmu
Dniem wolnym, nie interesują mnie jego korzenie


zobacz wyniki

III Konferencja Polsko-Ukraińska



W dniach 11 – 14 listopada odbyła się w Żytomierzu polsko – ukraińska konferencja nauczycielska. Już po raz trzeci nauczyciele z Polski (Białystok, Lublin, Warszawa) spotkali się z nauczycielami z Ukrainy (Berdyczów, Winnica, Żytomierz), aby zmierzyć się z trudnymi zagadnieniami wspólnej historii.

 

Tym razem dyskutowali na temat sojuszu Petlura-Piłsudski z 1920 r. Na program konferencji złożyły się wykłady, warsztaty oraz prezentacja lekcji (polscy nauczyciele mogli oglądać lekcje w ukraińskiej szkole „na żywo”, ukraińscy widzieli polską lekcję zarejestrowaną na wideo). Ważnym wydarzeniem było złożenie kwiatów na mogile – pomniku zamordowanych przez bolszewików Ukraińców – uczestników II pochodu zimowego z listopada 1921 r. w miejscowości Bazar. Nauczyciele polscy mieli również okazję zwiedzić Berdyczów, Kijów i Żytomierz.


Dodatki

  • Powiadom znajomego
  • Zapisz jako PDF
  • Dodaj do: dodajdo.com

Artykuły

Kalendarium

Newsletter


Newsletter